Przejdź do treści Wyszukiwarka
dla studentów, dla biznesu, dla instytucji naukowych
08.07.2024 3:00 pm
Uniwersytet Warszawski, Audytorium Stary BUW, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa 
Czy kiedy AI stanie się popularna wśród naukowców, czeka nas nieznane dotąd przyspieszenie rozwoju technologicznego? W jaki sposób asystenci AI już wkrótce zmienią sposób, w jaki się uczymy, pracujemy, odpoczywamy, żyjemy? Czy sztuczna inteligencja „rozwiąże” fizykę lub matematykę? I w jaki sposób powinniśmy rozwijać sztuczną inteligencję, żeby przyniosła nam tylko korzyści?

8 lipca w Warszawie dołącz do rozmowy z ekspertami: 

Aleksander Mądry – profesor informatyki w Massachusetts Institute of Technology. Szef Działu Gotowości w OpenAI (która stworzyła ChatGPT), zajmuje się przygotowywaniem reakcji na potencjalne niechciane skutki rozwoju sztucznej inteligencji. Dyrektor Centrum Wdrożeniowego Uczenia Maszynowego MIT, współprzewodniczący MIT AI Policy Forum – jednej z najważniejszych platform debaty o AI.  

Andrzej Dragan – profesor nauk fizycznych, pracuje na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Centrum Technologii Kwantowych w Singapurze, prowadzi grupę badawczą zajmującą się łączeniem teorii względności z teorią kwantową. Pracował w Imperial College London i University of Nottingham. Popularyzator nauki, a także fotograf, muzyk i twórca filmowy. 

Piotr Sankowski – doktor habilitowany nauk informatycznych, profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada także doktorat z fizyki. Współzałożyciel spin-offu UW – software house’u MIM Solutions. Założyciel IDEAS NCBR, ośrodka badawczo-rozwojowego w obszarze AI, w którym kieruje grupą badawczą „Inteligentne algorytmy i struktury danych”. Jedyny polski naukowiec, który zdobył cztery granty ERC. 

Miejsce: Uniwersytet Warszawski, Audytorium Stary BUW, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Warszawa 

Początek wydarzenia: 8 lipca 2024, 15:00 (wydarzenie będzie prowadzone w języku polskim) 

14:40 – 15:00 rejestracja

15:00 – 15:45 rozmowa ekspertów

15:45 – 16:30 pytania z sali

Rejestracja: wejście możliwe tylko po zarejestrowaniu się. Rejestracja trwa do 8 lipca, do godziny 11:00

IDEAS NCBR to polski ośrodek badawczo-rozwojowy zajmujący się sztuczną inteligencją. Wydarzenie to wpisuje się w misję IDEAS NCBR, którą jest zapewnienie Polsce obecności na globalnej mapie AI – dzięki kształceniu najlepszych specjalistów i prowadzeniu badań na najwyższym światowym poziomie. 

20.09.2023
Webinaria dla kandydatów do szkół doktorskich i promotorów
20.05.2023
OpenAI Meeting
01.06.2023
Neural Fields in Computer Graphics. Wykład Przemysława Musialskiego