Jeśli marzysz o fascynującej karierze badacza, to nasz ośrodek badawczy jest idealnym miejscem dla Twojej naukowej pasji. Współpracujemy z prestiżowymi uczelniami, zarówno krajowymi, jak i zagranicznymi, aby stworzyć inspirujące środowisko, które łączy stypendialne wsparcie z mentoringiem.
Nasz cel jest jasny: praktyczne zastosowanie opracowywanych algorytmów i technologicznych rozwiązań w rzeczywistym świecie. Skupiamy się na sektorach gospodarki takich jak przemysł, finanse i medycyna, a nasza praca ma na celu przynosić konkretną korzyść społeczeństwu.
Jako ośrodek badawczy specjalizujący się w sztucznej inteligencji, łączymy środowisko akademickie z biznesowym, dając studentom i doktorantom możliwość stania się częścią postępu technologicznego w Polsce i za granicą. Współpracując z nami, nie tylko uczestniczysz w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań, ale również uczysz się, jak przekształcać teorie w praktykę i komercjalizować swoje osiągnięcia.
Dodatkowym atutem naszego ośrodka jest współpraca z prestiżowymi uczelniami zagranicznymi. To otwiera przed Tobą dostęp do międzynarodowej sieci naukowców i projektów badawczych.
Jeśli dołączysz do nas, Twoja pasja i determinacja znajdą najlepsze możliwe wsparcie.
Misja i wizja
MISJATworzymy innowacyjne rozwiązania w obszarze sztucznej inteligencji, które mają znaczenie dla biznesu, gospodarki i społeczeństwa. Kształcimy nowe pokolenie naukowców, ukierunkowanych na praktyczne zastosowanie opracowanych algorytmów oraz ich późniejszą komercjalizację.
WIZJAChcemy stworzyć największy w Polsce ośrodek innowacyjnych badań w obszarze sztucznej inteligencji, który będzie platformą łączącą środowisko biznesowe oraz akademickie, a także miejscem kształcenia najlepszych specjalistów w dziedzinie AI. Chcemy, żeby opracowane przez nas algorytmy i rozwiązania technologiczne znalazły praktyczne zastosowanie w przemyśle, finansach, medycynie i innych gałęziach gospodarki oraz miały pozytywny wpływ na społeczeństwo.
Nasze cele
-
BADANIAIDEAS NCBR to nowy program naukowo-badawczy w obszarze sztucznej inteligencji. Naszą misją jest kształcenie przyszłych doktorantów oraz prowadzenie pionierskich badań przez zespół wysoko wykwalifikowanych naukowców, które będą miały praktyczne zastosowanie w biznesie i przemyśle.
-
ROZWÓJProgram badań IDEAS NCBR został opracowany wspólnie z partnerami branżowymi oraz radą naukową. Praktyczne zastosowanie wyników zrealizowanych projektów i ich komercjalizacja jest jednym z naszych priorytetów.
-
INNOWACJETworzymy miejsce, w którym powstają przełomowe projekty, a nasze badania odpowiadają na wyzwania stojące przed przemysłem oraz zmianami społecznymi i środowiskiem biznesowym.
Nasze wartości
Nasze wartości odzwierciedlają sposób, w jaki pracujemy i rozwijamy IDEAS NCBR. Profesjonalne, etyczne podejście do relacji z pracownikami, partnerami biznesowymi i społeczeństwem są dla nas niezwykle ważne.Naszą kulturę organizacyjną opieramy na 4 filarach:
-
ODWAGATworzymy rozwiązania, które będą przełomowe dla społeczeństwa, biznesu i gospodarki. Cenimy innowacyjność oraz odwagę, które pozwalają kwestionować status quo.
-
KREATYWNOŚĆDążymy do realizacji ambitnych celów, więc cenimy sobie nieszablonowe podejście do wyzwań. Otwartość, różnorodność i dobra komunikacja są motorem innowacyjności i sprzyjają rozwojowi.
-
DIALOGKażdy członek zespołu jest wysłuchany i ma możliwość przedstawienia swojego punktu widzenia. Nasze relacje opierają się na wzajemnym zaufaniu i sprzyjają otwartej komunikacji.
-
TRANSPARENTNOŚĆDziałamy transparentnie wobec naszych współpracowników i partnerów biznesowych. Pracownicy naukowi wybierani są przez radę naukową na drodze konkursu lub w procesie ewaluacji.
„Kluczem do efektywnego transferu innowacji związanych z przełomowymi technologiami takimi jak sztuczna inteligencja są innowatorzy, tzn. osoby, które z jednej strony rozumieją i współtworzą badania naukowe na światowym poziomie, a z drugiej strony umieją i chcą współpracować z przemysłem.”
Zarząd
Grażyna Żebrowska jest absolwentką fizyki stosowanej na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Gdańskiego. Doktorat z zastosowań nauk fizycznych w medycynie uzyskała na Uniwersytecie Rennes 1 we Francji i na Uniwersytecie Gdańskim. W latach 2003-2019 pracowała jako doradca ds. nauki, technologii i szkolnictwa wyższego w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Waszyngtonie, USA. Zajmowała się inicjowaniem i organizacją współpracy między polskimi i amerykańskimi instytucjami naukowymi i akademickimi.
Była również zaangażowana w promowanie polskich uczelni wyższych i jednostek naukowych w Stanach Zjednoczonych. Od 2019 r. kierowała Departamentem Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W latach 2020-2022 pełniła funkcję Dyrektor Generalnej Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.
Rada Naukowa
Rada Naukowa została powołana uchwałą Zgromadzenia Wspólników IDEAS NCBR Sp. z o.o. z dnia 1 lipca 2021 r.
Do zadań Rady Naukowej należy:
- wyrażanie opinii w zakresie polityki badawczej i planowanych do realizacji działań oraz przedstawianie propozycji zmian, np. ze względu na postęp w badaniach naukowych na świecie,
- opiniowanie zatrudnienia liderów grup badawczych,
- opiniowanie stopnia realizacji i wyników działań grup badawczych,
- wyrażanie opinii we wszystkich kwestiach związanych z działalnością IDEAS NCBR.
Członkowie Rady Naukowej
- Marta Kwiatkowska – University of Oxford – Przewodnicząca Rady Naukowej
- Marek Barwiński – Isomorphic Laboratories
- Ran Canetti – Boston University
- Zofia Dzik – Instytut Humanites
- Aleksander Mądry – Massachusetts Institute of Technology
- Tim Roughgarden – Columbia University
- Wojciech Samek – Fraunhofer Heinrich Hertz Institute
- Marcin Żukowski – Snowflake