Przejdź do treści Wyszukiwarka
30.08.2021

W związku z powołaniem dwóch nowych Grup Naukowo-Badawczych trwa rekrutacja na stanowisko Lidera Grupy Naukowo-Badawczej oraz stanowisko Postdoc – Sztuczna Inteligencja/IT.

Poszukujemy utalentowanych młodych innowatorów, dla których celem są nowe wyzwania naukowe i jednocześnie praca w realnych warunkach rynkowych. W IDEAS NCBR proces kształcenia młodej kadry naukowców jest silnie związany z budowaniem efektywnych obustronnie korzystnych mechanizmów współpracy nauki z biznesem. Tematy badawcze podejmowane w ramach grup będą dotyczyć rozwijania technologii, które staną się kluczowymi w perspektywie 3-5 lat, a nie metod obecnie stosowanych. Ważnym obszarem naszej działalności będzie komercjalizacja wyników realizowanych projektów w atrakcyjny sposób, tzn. przez współtworzenie spółek spin-off. Zatem nasza firma stanowi miejsce konkurencyjnych warunków pracy dla młodych, utalentowanych badaczy, którzy chcą jednocześnie rozwijać swoje zainteresowania naukowe i odnosić sukcesy w sferze biznesowej.Obecnie poszukujemy osoby na stanowisko Lidera Zespołu Badawczego zajmującej się formalnym modelowaniem i dowodzeniem bezpieczeństwa protokołów kryptograficznych używanych w technologii blockchain. Praca ta realizowana będzie pod kierownictwem prof. Stefana Dziembowskiego i we współpracy z laboratorium kryptografii i blockchaina na Uniwersytecie Warszawskim.

Poszukujemy również osoby na stanowisko POSTDOC – Sztuczna Inteligencja/IT. Pracownik naukowy na tym stanowisku będzie prowadził prace badawczo-rozwojowe związane między innymi z takimi zagadnieniami jak: wykorzystanie narzędzi informatycznych w ekonomii cyfrowej, uczące się struktury danych czy rozwijanie technologii blockchain oraz decentralized finance (DeFi). Jako członek naszego zespołu będzie współpracował z ekspertami o światowym autorytecie jak dr hab. Piotr Sankowski i prof. Stefan Dziembowski oraz wieloma innymi ekspertami.

Polecane aktualności

17.05.2024
Fake czy nowa rzeczywistość? Jakie wyzwania algorytmy AI rzucają etyce. Nowy odcinek podcastu
13.05.2024
Maciej Wołczyk i Piotr Kicki wśród najlepszych młodych naukowców w Polsce
09.05.2024
Teledetekcja, ochrona różnorodności biologicznej, Puszcza Białowieska