Przejdź do treści Wyszukiwarka
02.08.2022

IDEAS NCBR podpisało porozumienie w sprawie współpracy z Center For Artificial Intelligence and Advanced Robotics na National Taiwan University oraz z ośrodkiem badawczym CVC Barcelona zajmującym się computer vision.

IDEAS NCBR jest sygnatariuszem MoU (z ang. memorandum of understanding), na mocy którego możliwa będzie współpraca z prestiżowymi, zagranicznymi uczelniami oraz ośrodkami badawczymi. Wśród placówek, z którymi zawarto porozumienie jest National Taiwan University, który znajduje się obecnie wg QS World University Rankings by Subject na 61. miejscu na świecie w dziedzinie informatyki. W ramach kooperacji możliwe będą takie działania jak np.: wymiany zagraniczne dla doktorantów oraz badaczy, wizyty studyjne, współtworzenie projektów badawczych oraz wniosków grantowych, współorganizacja seminariów czy sympozjów naukowych.

„Kolejne, tym razem międzynarodowe, porozumienie IDEAS NCBR, z partnerami z Tajwanu i Hiszpanii, to nowe szanse dla polskich innowatorów na niezwykle cenną wymianę wiedzy i doświadczeń ponad granicami. Dzięki temu IDEAS NCBR konsekwentnie realizuje swój cel i umacnia swoją pozycję jako jednego z wiodących w Polsce ośrodków badawczo-rozwojowych w obszarze AI.  Stawiając przy tym na łączenie biznesu i nauki, mocno wpisuje się w zadania NCBR” – mówi dr Remigiusz Kopoczek, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.



Planowany okres współpracy ze wspomnianymi ośrodkami to 5 lat. To okres, który pozwoli na realizację ambitnych projektów badawczych oraz transfer wiedzy między pracownikami poszczególnych placówek. IDEAS NCBR ma w planach nawiązanie kontaktów z kolejnymi wiodącymi centrami badawczymi w Europie i na świecie, których działalność skupia się wokół szeroko rozumianego AI oraz rozwiązań dla ekonomii cyfrowej.

Polecane aktualności

31.10.2024
AI zamiast pędzla. Jak artyści wykorzystują technologię. Nowy odcinek podcastu
29.10.2024
Projekt R-GRID wkracza w kolejną fazę. Symulator AI pomoże chronić sieci elektroenergetyczne  
24.10.2024
Stypendysta/Stypendystka w zespole badawczym Uczenie maszynowe w trybie ciągłym