Przejdź do treści Wyszukiwarka
16.06.2023

Rozwój sztucznej inteligencji przebiega tak szybko, że dla badaczy najważniejsze są nie publikacje w czasopismach, lecz konferencje, zwłaszcza w dziedzinie informatyki. Podczas wydarzeń takich jak NeurIPS, ICLR czy AAMAS naukowcy mają doskonałą okazję do zaprezentowania swojej pracy, dyskusji, nawiązywania kontaktów. O tym, jak przygotowywać się na konferencje poświęcone AI, by jak najlepiej z nich skorzystać, jak również o wrażeniach z International Conference on Learning Representations w Kigali, opowiadają dr Łukasz Kuciński i Szymon Antoniak, badacze z IDEAS NCBR.

 Goście odcinka:

dr Łukasz Kuciński – Senior Research Scientist w IDEAS NCBR, adiunkt w Samodzielnej Grupie Machine Learning w Instytucie Matematycznym Polskiej Akademii Nauk, członek ELLIS Society – ogólnoeuropejskiej organizacji non-profit promującej sztuczną inteligencję. Jeden z twórców algorytmu Adaptive Subgoal Search (AdaSubS), wyróżnionego na konferencji ICLR 2023.

Szymon Antoniak – student Machine Learning na wydziale Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, stażysta w IDEAS NCBR, członek grupy badawczej Piotra Sankowskiego „Inteligentne algorytmy i struktury danych”.

 

Adaptive Subgoal Search (AdaSubS) – algorytm stworzony przez badaczy IDEAS NCBR, wyróżniony wśród 5% najlepszych prac podczas konferencji ICLR 2023 https://www.youtube.com/watch?v=7GZbPB1Gu0E

„Fast and Precise: Adjusting Planning Horizon with Adaptive Subgoal Search” – paper badaczy IDEAS NCBR z ICLR 2023 https://arxiv.org/abs/2206.00702, https://sites.google.com/view/adaptivesubgoalsearch

 

Wysłuchaj podcastu na Spotify, Apple Podcast, YouTubePolecane aktualności

20.06.2024
Krzysztof Walas został członkiem Zarządu Adra
19.06.2024
Dyrektor biura
17.06.2024
Krok po kroku – jak ludzie uczą roboty chodzić?