Przejdź do treści Wyszukiwarka
27.07.2023

Z pomocą sztucznej inteligencji bez trudu tworzymy teksty i obrazy. Jak jednak radzi sobie ona z muzyką, „najbardziej niematerialną ze sztuk”? Jak odróżnić muzykę stworzoną przez człowieka od muzyki AI i czy kiedyś dzięki niej usłyszymy brzmienia, których sami nie potrafilibyśmy wynaleźć? O modelach generujących muzykę, ich obecnych problemach w naśladowaniu struktury różnych utworów i koncertach sztucznej inteligencji, których zapewne posłuchamy w niedalekiej przyszłości, opowiadają Jan Ludziejewski, doktorant informatyki na UW i badacz w IDEAS NCBR, oraz Piotr Radzio, producent muzyczny, multiinstrumentalista, kompozytor, inżynier dźwięku.

Goście odcinka: 

Jan Ludziejewski – doktorant w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego, badacz w IDEAS NCBR. Interesuje się generacją muzyki za pomocą sieci neuronowych i usprawnianiem architektur opartych o Transformery i Diffusion. Przed doktoratem rozwijał projekty naukowo-badawcze w QED Software z dziedziny przetwarzania dźwięku i obrazu. 

Piotr Radzio – producent muzyczny, multiinstrumentalista, wokalista, kompozytor, tekściarz, inżynier dźwięku. Współpracował z artystami takimi jak: Michał Szczygieł, Zuza Jabłońska, Jan Majewski, Jeża Szemetiuk, Jakub Zaron, Sandra Naum oraz wytwórniami Universal Music Polska, DefJam Recordings Poland i E-Muzyka. 

 

Wysłuchaj podcastu na Spotify, Apple Podcast, YouTube



Polecane aktualności

08.11.2024
Poznaliśmy laureatów Nagrody im. Witolda Lipskiego 2024
04.11.2024
Generatywna AI kontra artysta XXI wieku
31.10.2024
AI zamiast pędzla. Jak artyści wykorzystują technologię. Nowy odcinek podcastu