Przejdź do treści Wyszukiwarka
06.03.2023

2 marca br. w siedzibie IDEAS NCBR odbyło się spotkanie dziekanów wydziałów informatycznych oraz dyrektorów szkół doktorskich, podczas którego zaplanowano działania naukowe i edukacyjne w roku akademickim 2023/2024.

Wymiana doświadczeń oraz zaadresowanie realnych potrzeb w zakresie kształcenia doktorantów stanowiły punkt  wyjścia  do ustalenia konkretnych działań w roku akademickim 2023/2024. Na spotkanie przybyli przedstawiciele 11. uczelni wyższych i instytucji: Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Politechniki Białostockiej, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Śląskiej, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego oraz Szkoły doktorskiej Technologii Informacyjnych i Biomedycznych Instytutów PAN.

W efekcie wypracowano rozszerzoną formę współpracy z partnerami polegającą na zaoferowaniu szkołom doktorskim wykładów prowadzonych przez liderów grup i zespołów badawczych IDEAS NCBR. Udział w  nich będzie mógł być uwzględniany w toku kształcenia doktorantów. Ponadto IDEAS NCBR udostępni miejsca dla doktorantów na gościnnych seminariach naukowych.

Spotkanie w tak licznym gronie odbyło się po raz pierwszy, przy czym już teraz wiemy, że będzie miało ono charakter cykliczny, powtarzany corocznie. Dzięki takim konsultacjom możliwe będzie bardziej efektywne wspólne kształcenie doktorantów, przyczynią się one również do rozwoju potencjału współpracy badawczej polskiego środowiska naukowego zajmującego się tematyką sztucznej inteligencji.Polecane aktualności

09.07.2024
Science czy fiction? Jak AI zmienia naukę | Aleksander Mądry, Andrzej Dragan, Piotr Sankowski
05.07.2024
Użytkownicy nie wiedzą, jaki wpływ na środowisko mają modele językowe
28.06.2024
Stypendium w projekcie SONATA 18