Dr Bartłomiej Twardowski jest liderem zespołu badawczego “Uczenie maszynowe w trybie ciągłym” w IDEAS NCBR oraz pracownikiem naukowym w Computer Vision Center, Universitat Autònoma de Barcelona (UAB). Doktorat uzyskał w 2018 roku, specjalizując się w systemach rekomendacyjnych i sieciach neuronowych. Po studiach doktoranckich pracował w Politechnice Warszawskiej jako adiunkt, w grupie zajmującej się sztuczną inteligencją, a następnie podjął studia podoktoranckie w Computer Vision Center UAB. Dzięki ponad 15-letniemu doświadczeniu w branży, w tym współpracy z międzynarodowymi gigantami, takimi jak Zalando, Adform, Huawei i Naspers Group (Allegro), wspierał również startupy w projektach badawczych, takich jak Sotrender i Scattered. Jego portfolio naukowe obejmuje szereg projektów o wartości od 40 tys. do 1,4 mln. EUR.
Jest stypendystą Ramón y Cajal. Publikuje na uznanych konferencjach, takich jak CVPR (2020, 2 artykuły), NeurIPS (2020), ICCV (2021, 2023), ICLR (2023) i ECIR (2021, 2023). Jest również aktywnym recenzentem renomowanych konferencji na temat AI/ML, m.in. CVPR, AAAI, ECCV, ICCV, ICML, NeurIPS, i ICLR. Obecnie jego badania koncentrują się na ciągłym uczeniu maszynowym sztucznych sieci neuronowych, transferowalności oraz adaptacji sztucznych sieci neuronowych, a także na systemach wyszukujących informacje i systemach rekomendacji.
Dr Kamil Adamczewski pracuje jako postdoc w IDEAS NCBR, gdzie nadzoruje doktorantów z dwóch zespołów: uczenia maszynowego w trybie ciągłym oraz zrównoważonej wizji komputerowej dla maszyn autonomicznych. Jego zainteresowania koncentrują się na wizji komputerowej i efektywnej oraz interpretowalnej sztucznej inteligencji. Uzyskał doktorat na ETH Zurich i w Instytucie Maxa Plancka ds. Systemów Inteligentnych w Tubingen. Ma magisterium z informatyki na Uniwersytecie Oksfordzkim oraz inżynierii komputerowej na Uniwersytecie Narodowym w Seulu. Uzyskał także licencjat z matematyki (teoria liczb) na Uniwersytecie Dartmouth w USA.
Pracował jako inżynier badawczy w Samsung Electronics w Seulu, Korei Płd. oraz w Amazon w Niemczech, a także jako konsultant w dziedzinie uczenia ze wzmocnieniem i przetwarzania języka naturalnego dla startupów z branż edukacji, grafiki komputerowej i kryptowalut.
ELLIS Society to ogólnoeuropejska sieć doskonałości w zakresie sztucznej inteligencji. Opiera się na uczeniu maszynowym jako sile napędowej nowoczesnej sztucznej inteligencji i ma na celu zapewnienie sztucznej inteligencji powstałej w Europie trwałej międzynarodowej pozycji poprzez łączenie czołowych badaczy w tej dziedzinie i utworzenie złożonego z wielu ośrodków laboratorium badawczego. Założona w 2018 roku ELLIS Society rozrosła się do sieci obejmującej 41 jednostek ELLIS w światowej klasy instytucjach w 16 krajach, a także 16 programów ELLIS i ogólnoeuropejski program doktorancki. Członkowie ELLIS angażują się w kształtowanie przyszłości sztucznej inteligencji w Europie, przesuwając granice nauki i technologii na rzecz skoncentrowanej na człowieku, opłacalnej i bezpiecznej sztucznej inteligencji. Czytaj więcej