13 stycznia 2023
Dr hab. inż. Krzysztof Stereńczak, prof. IBL, dołączył do zespołu IDEAS NCBR i objął funkcję lidera zespołu badawczego, który skupi się na wykorzystaniu AI w leśnictwie precyzyjnym.
07.02 o godz. 14:00 w naszej siedzibie (Varso Tower ul. Chmielna 69) odbędzie się wykład Roi Porane, zatytułowany: Immersive Teleoperation for Robotic Manipulation.
Udział w wydarzeniu jest darmowy, będzie prowadzona również transmisja online.
https://us06web.zoom.us/j/4703485582?pwd=Mml0anpHODVQTWZzTWpUc1huWkt5Zz09
ID: 470 348 5582
Passcode: 727039
Roi Poranne is an assistant professor at the University of Haifa, Israel. His research interests are mainly related to geometry processing, mixed reality, digital fabrication, and robotics, focusing on interactive applications.
Lecture description: Despite popular depictions, robots remain limited in their ability to autonomously solve complex tasks. Thus, many industries attempt to enable „shared autonomy” – a combination of human and robot intelligence – in order to perform tasks. I will present an approach based on immersive teleoperation – the use of immersive technologies, such as mixed reality headsets, to control robots. I will talk about the pros and cons of this approach, such as embodiment and agency, and suggest a few ways to fix it.
Dr hab. inż. Krzysztof Stereńczak, prof. IBL, dołączył do zespołu IDEAS NCBR i objął funkcję lidera zespołu badawczego, który skupi się na wykorzystaniu AI w leśnictwie precyzyjnym.
Od samego początku historii gier wideo interakcje między ludźmi znajdowały się w głównym nurcie zainteresowania twórców. To, co zostało zapoczątkowane prostymi tytułami w stylu elektronicznego ping-ponga rozwinęło się w ciągu ostatnich czterech dekad w jeden z najbardziej dynamicznych sektorów przemysłu rozrywkowego. Według platformy analitycznej gospodarki cyfrowej Statista, biznes gier online przebije symboliczną poprzeczkę w wysokości 100 mld USD do końca 2023 roku.
Centrum Wiskunde & Informatica (CWI) – holenderski, krajowy ośrodek badawczy w dziedzinie matematyki i informatyki oraz IDEAS NCBR, polski ośrodek badawczo-rozwojowy w dziedzinie sztucznej inteligencji (AI) i gospodarki cyfrowej – podpisały memorandum of understanding (MoU). Na mocy tego porozumienia instytuty zobowiązują się do podjęcia wspólnych wysiłków na rzecz promowania badań naukowych i rozwoju talentów, w szczególności w dziedzinie informatyki.
IDEAS NCBR Sp. z o.o.
NIP: 7011017605
REGON: 388065786
KRS: 0000880113
Projekt: maskva.pl. Kodowanie: Mati Projektuje