Przejdź do treści Wyszukiwarka
17.05.2024
Jakie wyzwania czekają nas w świecie, w którym sztuczna inteligencja wyręcza człowieka w procesach tak złożonych i delikatnych jak przyznawanie prawa do azylu? Kto bierze odpowiedzialność za decyzje podjęte przez sztuczną inteligencję? Czy dążenie do zysku da się pogodzić z etyką? Czy AI pogłębi problemy z dyskryminacją, czy okaże się bardziej bezstronna od człowieka? Czy filozof i etyk może współpracować z informatykiem? W nowym odcinku podcastu Szerszy Kontekst AI rozmawiamy z dr hab. Arturem Szuttą prof. UG i dr. Sebastianem Cygertem z IDEAS NCBR.

Goście odcinka:

dr hab. Artur Szutta, prof. UG – filozof, redaktor naczelny czasopisma „Filozofuj!”, pracownik Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w filozofii społecznej, etyce i metaetyce. Autor książek „Intuicje moralne. O poznaniu dobra i zła”, „Obywatelskie nieposłuszeństwo”.

dr Sebastian Cygert – postdoc w IDEAS NCBR oraz adiunkt na Politechnice Gdańskiej. Pracował w Amazon i Moody’s Analytics przy projektach z zakresu percepcji wizualnej robotów autonomicznych czy modelowania matematycznego. Jego badania koncentrują się na rozwijaniu wydajnych obliczeniowo algorytmów uczenia maszynowego potrafiących poprawnie funkcjonować i adaptować się do otaczającego nas świata.

Wysłuchaj odcinka na YouTube, Spotify, Apple Podcasts

Polecane aktualności

20.06.2024
Krzysztof Walas został członkiem Zarządu Adra
19.06.2024
Dyrektor biura
17.06.2024
Krok po kroku – jak ludzie uczą roboty chodzić?