Przejdź do treści Wyszukiwarka
06.06.2023

– Skupiliśmy się na konkretnym projekcie. Niektóre firmy konkurencyjne starają się pracować nad większą liczbą projektów, to w tym przypadku nie wyszło im na dobre. Po drugie, udało nam się rozwiązać problemy techniczne i organizacyjne, dzięki czemu każdy człowiek na świecie z dostępem do internetu może używać naszych modeli – mówi o pracy nad ChatGPT Szymon Sidor, Research Scientist w OpenAI w rozmowie z dr. Maciejem Kaweckim.

– Silna sztuczna inteligencja, mądrzejsza niż niektórzy z najmądrzejszych ludzi, pojawi się przed rokiem 2030. To się wydaje możliwe, to jest coś, na co powinniśmy się przygotowywać.

– Microsoft nie ma kontroli nad OpenAI. Jeśli OpenAI będzie się nadal rozwijać, nie chcemy, by korporacja, spółka giełdowa, która ma obowiązek dbać o interesy inwestorów, podejmowała decyzje na temat tej technologii. Chcemy, by korzyści z tej technologii płynęły do wszystkich ludzi.

Polecamy całą rozmowę na YouTube

 

Szymon Sidor – współtwórca ChatGPT, Research Scientist w OpenAI. Absolwent Uniwersytetu Cambridge oraz Massachusetts Institute of Technology.

Maciej Kawecki doktor nauk prawnych, nauczyciel akademicki, dziennikarz ekonomiczny, popularyzator technologii. Gospodarz Makeway.pl i kanału This Is IT

 

Rozmowa przeprowadzona w partnerstwie z IDEAS NCBR z okazji wizyty przedstawicieli OpenAI w WarszawiePolecane aktualności

26.09.2023
Bardziej wydajny niż ChatGPT? Polscy naukowcy opracowali model językowy o nieznanych dotąd możliwościach
31.07.2023
IDEAS NCBR dołącza do inicjatywy ELIAS
27.07.2023
W rytmie AI. Jak wykorzystać sztuczną inteligencję w tworzeniu muzyki? Nowy odcinek podcastu