Przejdź do treści Wyszukiwarka
13.06.2022

Dwóch badaczy z IDEAS NCBR przyjętych zostało do ELLIS Society (European Laboratory for Learning and Intelligent Systems). To prestiżowe europejskie stowarzyszenie gromadzące ekspertów z obszaru sztucznej inteligencji.

ELLIS Society to powołana w 2018 roku organizacja, stworzona z myślą o aktywizacji europejskiego środowiska naukowego skupionego wokół szeroko rozumianego AI. Jej działalność koncentruje się na trzech obszarach: badaniach podstawowych, programach doktoranckich i postdoc oraz tworzeniu sieci jednostek badawczych. Kandydaci do ELLIS Society weryfikowani są na podstawie zgłoszeń dokumentujących ich dorobek – stopień naukowy, ale również liczbę publikacji w prestiżowych konferencjach  naukowych.

To zaszczyt znaleźć się w gronie tak wybitnych naukowców, ale również wielka szansa na to żeby promować polską działalność naukową. W przyszłości chcielibyśmy nawiązać z tą organizacją szerszą współpracę i postarać się o status jednostki badawczej sieci ELLIS. Byłby to prawdziwy przełom i okazja dla nas, aby być pierwszym ośrodkiem badawczo-rozwojowym w Polsce, któremu uda się to osiągnąćmówi dr hab. Piotr Sankowski, prof. UW, CEO IDEAS NCBR.

ELLIS Society to ważna organizacja na globalnej mapie AI. Jej działalność stanowi przeciwwagę dla dynamicznej aktywności USA i Azji w badaniach nad sztuczną inteligencją. To także platforma pozwalająca na wymianę doświadczeń między badaczami w Europie, jak również współpracę między jednostkami naukowymi. Zajmuje się na skalę europejską tym, czym chcemy żeby zajmowało się IDEAS NCBR w Polsce – zatrzymywaniem talentów i ich kształceniem. Cieszymy się, że możemy być częścią tego procesu – mówi dr Tomasz Michalak, lider zespołu “AI dla bezpieczeństwa” w IDEAS NCBR.Polecane aktualności

17.05.2024
Fake czy nowa rzeczywistość? Jakie wyzwania algorytmy AI rzucają etyce. Nowy odcinek podcastu
13.05.2024
Maciej Wołczyk i Piotr Kicki wśród najlepszych młodych naukowców w Polsce
09.05.2024
Teledetekcja, ochrona różnorodności biologicznej, Puszcza Białowieska