19 sierpnia 2022
Współczesna nauka działa w modelu grantowym, w którym liczy się nie tylko dobry pomysł badawczy i kompetencje naukowców, ale także umiejętności zarządzania projektami z perspektywy biznesowej.
Dwóch badaczy z IDEAS NCBR przyjętych zostało do ELLIS Society (European Laboratory for Learning and Intelligent Systems). To prestiżowe europejskie stowarzyszenie gromadzące ekspertów z obszaru sztucznej inteligencji.
ELLIS Society to powołana w 2018 roku organizacja, stworzona z myślą o aktywizacji europejskiego środowiska naukowego skupionego wokół szeroko rozumianego AI. Jej działalność koncentruje się na trzech obszarach: badaniach podstawowych, programach doktoranckich i postdoc oraz tworzeniu sieci jednostek badawczych. Kandydaci do ELLIS Society weryfikowani są na podstawie zgłoszeń dokumentujących ich dorobek – stopień naukowy, ale również liczbę publikacji w prestiżowych konferencjach naukowych.
„Jest nam niezmiernie miło, że dołączyliśmy do ELLIS Society. To zaszczyt znaleźć się w gronie tak wybitnych naukowców, ale również wielka szansa na to żeby promować polską działalność naukową. W przyszłości chcielibyśmy nawiązać z tą organizacją szerszą współpracę i postarać się o status jednostki badawczej sieci ELLIS. Byłby to prawdziwy przełom i okazja dla nas, aby być pierwszym ośrodkiem badawczo-rozwojowym w Polsce, któremu uda się to osiągnąć” – mówi dr hab. Piotr Sankowski, prof. UW, CEO IDEAS NCBR.
„ELLIS Society to ważna organizacja na globalnej mapie AI. Jej działalność stanowi przeciwwagę dla dynamicznej aktywności USA i Azji w badaniach nad sztuczną inteligencją. To także platforma pozwalająca na wymianę doświadczeń między badaczami w Europie, jak również współpracę między jednostkami naukowymi. Zajmuje się na skalę europejską tym, czym chcemy żeby zajmowało się IDEAS NCBR w Polsce – zatrzymywaniem talentów i ich kształceniem. Cieszymy się, że możemy być częścią tego procesu”
Współczesna nauka działa w modelu grantowym, w którym liczy się nie tylko dobry pomysł badawczy i kompetencje naukowców, ale także umiejętności zarządzania projektami z perspektywy biznesowej.
Mimo ogromnych postępów w nauce i technice sztuczna inteligencja nadal potrafi popełniać proste z ludzkiego punktu widzenia błędy.
6 czerwca o godz. 14:00 w naszej siedzibie i na platformie Zoom odbędzie się wykład prof. Przemysława Musialskiego „Exploring the Horizon: Neural Fields in Computer Graphics and Beyond”. Zapraszamy!
IDEAS NCBR Sp. z o.o.
NIP: 7011017605
REGON: 388065786
KRS: 0000880113
Projekt: maskva.pl. Kodowanie: Mati Projektuje