Animated Ink Bleeding with Computational Fluid Dynamics
Grzegorz Gruszczyński (IDEAS NCBR), Mateusz Tokarz (Platige Image), Przemysław Musialski (IDEAS NCBR, New Jersey Institute of Technology)
Nauka i biznes mogą iść w parze. Z dumą prezentujemy pierwszy produkt rozpoczętej w zeszłym roku współpracy naukowej między IDEAS NCBR i Platige Image.
Tradycyjna akwarela pięknie oddaje płynną interakcję atramentu i wody na papierze, pozwalając na tworzenie skomplikowanych scen. Artyści cyfrowi, inspirując się tradycyjnymi metodami, próbowali odtworzyć ten efekt w mediach wizualnych. Jednak ze względu na brak przeznaczonego do tego oprogramowania, cyfrowe wersje efektów z akwareli mogą nie być zadowalające. Najtrudniejsze jest przywrócenie ruchu cieczy według określonego wzorca. Obecnie na rynku nie ma narzędzi, które pozwoliłyby artystom w pełni kontrolować taki proces i pozwalać na uzyskanie wysokiej jakości rezultatów.
Badania te mają kluczowe znaczenie dla branży animacji, ponieważ eliminują potrzebę wielokrotnych eksperymentów w celu uzyskania pożądanego efektu rozmazywania atramentu, który jest często stosowany w animacjach, filmach lub grach. Digitalizacja tego efektu pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu – stworzenie symulacji zajmuje zaledwie kilka minut. Dodatkowo rozwiązanie jest wydajne obliczeniowo, dzięki czemu jest przyjazne dla użytkownika i łatwe w obsłudze.
Aleksander Płocharski przedstawił też inny poster:
Neuro-Symbolic Transformation od Architectural Facades into Their Procedural Representations
Aleksander Płocharski (Politechnika Warszawska, IDEAS NCBR), Jan Świdziński (IDEAS NCBR), Joanna Porter-Sobieraj (PW, IDEAS NCBR), Przemysław Musialski (IDEAS NCBR, New Jersey Institute of Technology)
Dzięki temu posterowi oraz wolontariatowi na konferencji, Aleksander zajął drugie miejsce w konkursie ACM Student Research Competition. Gratulujemy! Przeczytaj rozmowę z laureatami konkursu tutaj.