Przejdź do treści Wyszukiwarka
30.08.2021

IDEAS NCBR to nowe przedsięwzięcie w dziedzinie sztucznej inteligencji i ekonomii cyfrowej, którego misją jest prowadzenie innowacyjnych badań i realna współpraca z biznesem.

IDEAS NCBR to nowe przedsięwzięcie w dziedzinie sztucznej inteligencji i ekonomii cyfrowej, którego misją jest prowadzenie innowacyjnych badań i realna współpraca z biznesem. Jednym z głównych celów naszej firmy jest kształcenie wysoko wykwalifikowanych kadr naukowych, ukierunkowanych na praktyczne zastosowanie wyników realizowanych projektów. Najwyższy poziom merytoryczny prowadzonych badań zapewnia możliwość współpracy z naukowcami o światowym autorytecie w tych dziedzinach.

W ramach obecnej działalności zostały powołane w lipcu dwie nowe grupy naukowo-badawcze:

I. INTELIGENTNE ALGORYTMY I STRUKTURY DANYCH – prowadzona przez lidera grupy – dr hab., prof. nadzwyczajnego Instytutu Informatyki Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego Piotra Sankowskiego.

Zainteresowania naukowe dr hab. Piotra Sankowskiego dotyczą problemów praktycznego wykorzystania algorytmów poczynając od zastosowań ekonomicznych, przez uczące się struktury danych, a kończąc na równoległych algorytmach dla data science.



II. CYFROWE WALUTY I INTELIGENTNE KONTRAKTY – prowadzona przez lidera grupy – profesora Instytutu Informatyki Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego – Stefana Dziembowskiego.

W swojej pracy badawczej koncentruje się on na teoretycznej i stosowanej kryptografii, a szczególnie zagadnieniach związanych z atakami fizycznymi na urządzenia kryptograficzne, oraz z technologią blockchain.

Powoływane Grupy Badawczo-Naukowe będą składać się docelowo z ok. 20-osobowych zespołów badawczych, złożonych zarówno z doświadczonych badaczy na stanowiskach Lider Grupy czy Lider Zespołu, stażystów odbywających staże post doktorskie tzw. postdoc, a także młodych naukowców i doktorantów. W chwili obecnej trwa nabór na poszczególne stanowiska w ramach nowych grup naukowo-badawczych.

Polecane aktualności

20.03.2024
List Otwarty do Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
19.03.2024
Zero waste i recykling zasobów, czyli czas na zielone modele uczenia maszynowego
15.03.2024
AI vs AI. Czy człowiek jest jeszcze potrzebny do rozwoju sztucznej inteligencji? Nowy odcinek podcastu